Телевізійний серіал «Заручники свободи»


Кількість серій - 17
Хронометраж серії - до 30 хвилин
Мова - коментар - українська, синхрони - російська, українська
Виробництвоо - 1997

Як прожити на долар на тиждень - і як можна стати мільйонером? Своїм досвідом поділитися і колишній радянський бомж, що вважає за краще і там залишатися бомжем - і реальний мільйонер з Уолл-Стріт, що підкорив цю цитадель через три роки після від'їзду з України. Де працюють і мешкають ті, хто їхав в США на тиждень-другий, а живе там нелегально роками? Чим остання хвиля молодої еміграції не влаштовує попередні, старі хвилі? Як дістати освіту там і що там робити з освітою тутешньою? Чи можна за півтора долари проїхати через весь Нью-Йорк на громадському транспорті, а свій запаркувати за 5 українських копійок? Яке житло скільки затягне, як його знайти і винайняти? Скільки, як і за яку роботу платять? Та і як, взагалі, відносяться до своєї батьківщини і до Америки емігранти. Серіал складається з "Прологу" і шістнадцяти не пов'язаних між собою єдиною сюжетною лінією серій. Кожний фільм серіалу побудований як один день нового персонажу і розказує про долю різних соціальних прошарків емігрантської общини. В кожну серію позаструктурно введено декілька інформаційних блоків про побутові проблеми емігрантів: від вартості житла і варіантах пошуків роботи до отримання громадянства і організації власного бізнесу. Така інформація допомагає глядачу глибше зрозуміти ситуацію, в якій опиняється емігрант в Америці, і не відволікає його від основного сюжету. Коментар до всього серіалу ведеться від імені статуї Свободи - що емігрувала до Америки з Франції - і цей закадровий персонаж тематично об'єднує окремі фільми в єдине ціле.

Фільм-пролог - хронометраж 15 хвилин.
Фільм, що представляє глядачу тематику і персонажів серіалу. У фільмі бере участь посол України в США Юрій Щербак.

Фільм перший - "Ми наш, ми новий..." - хронометраж 35 хвилин.
Фільм про історію Брайтона - першу значну російськомовну колонію у Нью-Йорку. День з життя першого емігранта, який оселився на Брайтоні - одеситки Бели Домовської і одного з найбільших лендлордів і арт-дилерів Брайтона - киянина Олександра Герзона.

Фільм другий - "Віч-на-віч" - хронометраж 28 хвилин.
Фільм про життя нью-йоркських таксистів-емігрантів. День, проведений з водієм карсервісу Вадимом Гаєвськім і "жовтим королем" Євгеном Чербінським.

Фільм третій - "Свій до свого по своє.." - хронометраж 25 хвилин.
Фільм про взаємостосунки старої української діаспори і нової хвилі молодих емігрантів в Канаді. День з життя видавця Раїси Галешко. У фільмі бере участь колишній Президент України в екзилі Микола Плавюк.

Фільм четвертий - "На шабашку!" - хронометраж 26 хвилин.
Фільм про можливості тимчасового заробітку в Америці. Робоча ніч львів'янина Юрія Кузя, розвізника газет в Торонто.

Фільм п'ятий - "Проміжна ланка" - хронометраж 27 хвилин.
Фільм про проблеми взаємостосунків держави і емігранта. Робота російськомовного телебачення в день виборів Президента США. У фільмі беруть участь відомий київський режисер Ігор Афанасьєв, оператор Віктор Панченко, колишні диктори ЦТ Марина Бурцева і Юрій Ростов.

Фільм шостий - "Остання роль" - хронометраж 29 хвилин.
Фільм про долі акторів-емігрантів. Один день з життя відомої української актриси Ольги Матешко і її колег.

Фільм сьомий - "У ліпшій стороні" - хронометраж 26 хвилин.
Фільм про нелегальних емігрантів. День на "підпільній" квартирі комуни заробітчан із західних областей України.

Фільм восьмий - "Манна небесна" (ранок) частина 1 - хронометраж 28 хвилин.
Фільм дев'ятий - "Манна небесна" (вечір) частина 2 - хронометраж 27 хвилин.
Фільми про 20-річних емігрантів, яки на свій страх і ризик приїхали до Канади вступати до університетів. Про їх життя оддалік родичів. Про способи заробітку і підтвердження освіти, про побут і розваги. День з життя молодіжної комуни.

Фільм десятий "На своєму рівні" - хронометраж 26 хвилин.
Фільм про життя емігрантів журналістів. Робочий день колишнього кореспондента УНІАН, а нині журналіста газети "Вечірній Нью-Йорк" Олександра Хайтіна.

Фільм одинадцятий "Громадяни світу" - хронометраж 28 хвилин.
Фільм про відомих діячів мистецтва, які професійно працюють в Америці. День сольного концерту скрипаля Юрія Хоренко. У фільмі беруть участь художник Михайло Туровській і композитор Мирослав Скорик.

Фільм дванадцятий "Одночасний кредит"(день) частина 1 - хронометраж 27 хвилин.
Фільм тринадцятий "Одночасний кредит"(вечір) частина 2 - хронометраж 26 хвилин.
Фільми про молодих емігрантів які змогли досягти життєвого і фінансового благополуччя в Америці - бізнесмени Сергій Кубенко, Михайло Дворцов і Олександр Міхлін за 6 років життя в Нью-Йорку організували підприємство з мільярдними оборотами - офіс "Мані гардена" сьогодні розташований на Уолл-стріті; поет Геннадій Кацев відкрив найвідоміше в російськомовному Нью-Йорку поетичне кафе.

Фільм чотирнадцятий "Танці у сні" - хронометраж 27 хвилин.
Фільм про проблеми жінки в Америці. Один день з життя прими-балерини Національної опери України Тетяни Літвінової.

Фільм п'ятнадцятий "Робити справу" - хронометраж 26 хвилин.
Фільм про сімейний бізнес. День життя сім'ї емігранта-мільйонера Ростислава Кисиля.

Фільм шістнадцятий "Далеко непросто..." - хронометраж 34 хвилини.
Фільм про сім'ї, що емігрують з дітьми. Про дітей емігрантів - майбутніх громадянах Америки.