Документальний серіал «Хроніка надій та ілюзій. Радянська Україна.»


Кількість серій - 52
Хронометраж серії - 30 хвилин
Мова: коментар - російська, синхрони - українська, російська
Виробництво - 2001

Цикл документальних серіалів "Хроніка надій і ілюзій" про те, що в чомусь вже забулося і про що забути неможливо. Ці серіали про іншу країну і інше життя, але то було наше життя… Навіть ідеологічно тенденційний документ сьогодні в першу чергу - це документ історії. Його можна по-різному трактувати, але не знати не можна, бо незнання породжує нові ілюзії. У цьому і полягає сенс створення телециклу.

Сімдесят років наше життя знімали на кіноплівку. А потім нам же і показували в різних щотижневих кіножурналах. З року в рік… Ціла епоха на целулоїді. Це була далеко не історія, а швидше її кінодзеркало, в якому екранне життя не завжди співпадало з реальним. І сьогодні, коли дивишся це старе кіно, часто неможливо зрозуміти: чи то криве дзеркало спотворює дійсність, чи то в реальному дзеркалі відображається знівечений світ. Безперечне одне - це наше віддзеркалення...

Серіал "Хроніка надій і ілюзій. Радянська Україна 1921-1991" будується на основі кращих хронікальних сюжетів української кіноперіодики 1921-91 років. Ми склали з них умовний кіножурнал, використавши принципом побудови, бодай, наймасовішого і популярнішого тижневика "Радянська Україна". На початку - блок головних соціально-політичних сюжетів, після нього - новини науки і культури, декілька побутових замальовок, а під кінець - спортивний або легкий розважальний нарис. Ось тільки показуємо події кожного з п'ятдесяти двох тижнів року в умовному вертикальному часовому зрізі. Серії так і називаються "Радянська Україна. Січень. Тиждень перший", "Радянська Україна. Січень. Тиждень другий" і т.д. І так тиждень за тижнем, в кожній серії, головні події чергових семи днів сімдесятиріччя, якими їх бачили і знімали в ті роки. Лише коментуються сюжети з позицій дня сьогоднішнього. По суті серіал - це інформаційна програма про життя тієї країни, якої вже нема, для глядачів країни нинішньої.

Замкнута кільцева конструкція серіалу дає унікальну можливість ефірному каналу починати показ серіалу з будь-якого тижня року, а тематичне наповнення дозволяє залучити до дискусії провідних політиків, вчених, діячів культури країни і, тим самим, створити на його основі глибоку соціально-політичну програму.